Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

BAITS

Každodenní dávka čerstvých novinek ze světa sociálních sítí a influencer marketingu.

Středa 22.03.2023
12:44

ZOO Praha, iRozhlas i Radio Wave pozastavují své TikToky

Český rozhlas chce zároveň zavést nový interní předpis, který má upřesnit pravidla používání aplikace pro zaměstnance a spolupracovníky. Ačkoli rizika používání TikToku jsou již známa delší dobu, české firmy začaly jednat až po upozornění Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Úterý 21.03.2023
11:35

YouTube umožní tvůrcům vybrat thumbnail pro Shorts

Android se dočkal už v prosinci, teď si mohou zvolit náhledový obrázek pro své krátké video i tvůrci na iPhonech. To už je nyní možné v YouTube Studiu, nový způsob přes aplikaci by ale měl celý proces zefektivnit. Vybrat je potřeba frame z nahraného videa, pokud tedy chcete náhledový obrázek s vlastním designem, je potřeba jej použít ve svém videu a poté vybrat.

Pondělí 20.03.2023
11:29

Epizodu South Parku napsal částečně AI bot ChatGPT

Nový díl seriálu Městečko South Park (S26E04) s názvem Deep Learning se věnuje umělé inteligenci a tomu, jak by ji mohli využít školáci ze South Park Elementary. Pozorní diváci si všimnou, že v titulcích se hned vedle slovutného Treye Parketa objevil ještě jeden autor: ChatGPT.

Neděle 19.03.2023
8:00

TikToku hrozí absolutní zákaz v USA

Čínská společnost ByteDance to má v posledních dnech složité. Nejenže aplikaci TikTok zakazují mnohé evropské státy na vládních mobilech, teď se přidala i hrozba úplného zákazu ve Spojených státech. Administrativa prezidenta Bidena žádá, aby aplikace změnila vlastníka. Stále totiž existují obavy ze zneužití dat, které TikTok musí ze zákona sdílet s čínskou vládou.

Sobota 18.03.2023
8:40

Seriál The Last Of Us překonal rekordy sledovanosti HBO

Jak oznámila společnost Warner Bros.Discovery, první řada apokalyptického dramatu se stala nejsledovanějším titulem v historii platformy HBO v Evropě. Konkrétní čísla nebyla uvedena, všechny epizody jsou však k dispozici na HBO Max ve střední Evropě, severských zemích, Nizozemsku a v zemích Pyrenejského poloostrova.

Pátek 17.03.2023
16:37

Avast chystá vlastní systém pro digitální peněženky

Konkurenci pro Apple Pay a Google Pay připravuje společnost Gen Digital, která vznikla spojením firem Avast a NortonLifeLock. Ve spolupráci s Visa, American Express a dalšími vyvíjí technologii pro digitální peněženky. Ta má být na rozdíl od uzavřených systémů Applu a Googlu dostupná všem.

13:37

YouTube TV testuje multiview

Možnost sledovat několik streamů najednou na rozdělené obrazovce mají někteří uživatelé YouTube TV. Jde o test nové funkce, která je uvolňována postupně a prozatím umožňuje sledovat pouze vybrané sportovní přenosy v předem nastavených kombinacích.

Čtvrtek 16.03.2023
13:28

Meta propustí ve třech vlnách dalších 10 tisíc lidí

Úsporná opatření u Zuckerbergů neberou konce. Po prvním kole propouštění, kdy o práci přišlo 13 % firmy (cca 11 tisíc zaměstnanců), teď startuje další runda. Proběhne ve třech vlnách, v té první půjde o náborovou organizaci Mety, druhá se dotkne tech jobů a třetí postihne byznysovou složku. Vše se má stihnout do konce května.

7:32

TikTok přidává třetí feed – pro vědu a technologie

Čínská společnost spouští novou záložku STEM (science, technology, engineering, math), která bude obsahovat edukativní videa z těchto oblastí. Můžete se tak třeba naučit kódovat a nebo zkouknout různé experimenty, ve kterých se tančí jen mezi vzorečky.

Středa 15.03.2023
11:00

Facebook a Instagram jsou nejčastěji hackované stránky

Účty na obou sociálních sítích Mety jsou mezi těmi, které hackeři napadají nejčastěji. Facebook "vede", Instagram je druhý, na třetí místo se dostalo Spotify. Analýza společnosti VPN Central vychází z metodologie, která zkoumá četnost vyhledávání výrazů "hack", "account hacked" atp.

Úterý 14.03.2023
17:06

Meta vzdala NFTčka na Instagramu a FB

Netrvalo to pořádně ani rok, a NFTs na Instagramu jsou mrtvá. Po testu mezi malou skupinou tvůrců, kteří si mohli připojit peněženku a sdílet své poklady (později měli tuto možnost všichni uživatelé z USA), bude tato funkce nyní u ledu. Meta se údajně chce zaměřit na jiné způsoby, jak podporovat tvůrce, jako jsou možnosti monetizace pro Reels.

11:00

YouTube tvůrci tvrdí, že jim příjmy klesly o 90 %

Podle zjištění Johna Koetsiera z magazínu Forbes hlásí mnoho YouTube tvůrců výrazný pokles příjmů za shlédnutí. Přibližně od poloviny listopadu 2022 jim příjmy za 1000 shlédnutí spadly o 70-90 %. YouTube tvrdí, že šlo o chybu, která je již napravena, řada youtuberů však říká opak. Celý článek čtěte zde.

Pondělí 13.03.2023
18:40

TikTok má tool na klíčová slova

Keyword Insight vám pomůže najít ta správná slova při tvorbě reklam na TikTok. Můžete vyhledávat vlastní výrazy, sledovat trendující slova nebo se nechat inspirovat reálnými videi a zkoumat, jak fungují.

15:38

TikTok spouští formát „Série“. Půjde je monetizovat

Nový způsob, jak mohou tvůrci vydělávat na TikToku, se jmenuje Series. Jedna série může zahrnovat až 80 videí s délkou max. 20 minut a fanoušci tak získají delší formát, ve kterém mohou sledovat své oblíbené tvůrce. Ti mohou Série schovat jako prémiový obsah za paywall.

9:38

Slack zapojil ChatGPT

Komunikační aplikace, která je oblíbená mezi firmami, nyní zahrnuje textový generátor od OpenAI (dostupný je přes čekací listinu). ChatGPT bude umět shrnout porady nebo odpovídat kolegům na zprávy.