Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait
Pondělí 17.01.2022
18:00

Začíná Survivor, hrajeme Wordle

Kdo přežije? Survivor Česko & Slovensko startuje už dnes na Voyo, zítra pak na kanálech Novy a Markízy. Účastníkům závidíme Dominikánskou republiku, oni by nám záviděli novou hru Wordle, která ovládla Twitter.

17:29

Nejlépe vydělávajícím youtuberům vládne MrBeast

23letý Jimmy Donaldson vydělal za minulý rok 54 milionů dolarů. Žádný youtuber nikdy nevydělal víc. Druhé místo Jake Paul (45 mil. a velký návrat nezbedného syna), 3. Markiplier (38 mil., král merche), 4. komici Rhett & Link (30 mil.), 5. Unspeakable (28,5 mil., nováček v žebříčku), 6. Nastya (28. mil., 7letá holčička z Krasnodaru).

16:28

TOP 5 nejlépe vydělávajících tiktokerů

1. Charli D’ Amelio, $17,5 mil., 2. Dixie D’ Amelio, $10 mil., 3 Addison Rae, $8,5 mil., 4. Josh Richards, $5 mil., 5. Bella Poarch, $5 mil. Spočítal a sestavil časopis Forbes.

13:27

Netflix zdražuje. V Česku zatím ne

Inflace ve Spojených státech a v Kanadě stojí zřejmě za aktuálním zdražením služeb populární streamovací služby. Základní plán zdražil o dolar, nejoblíbenější Standard o dva dolary, stejně jako Premium. Česku a dalším zemím se zdražení prozatím vyhnulo.

10:02

Twitter Spaces teď umožňuje nahrávat diskuze

V hlasové diskuzní funkci Spaces spouští Twitter funkci nahrávání pro všechny uživatele iOS i Androidu. Při nastavování prostoru stačí tuto možnost povolit, přenos poté bude dostupný po dobu 30 dní.

Pátek 14.01.2022
16:15

Baby Shark (tu tů du du tu du) překročil 10 miliard zhlédnutí

V žebříčku YouTube drží druhé místo Despacito se 7,7 miliardami, třetí je další dětská písnička Johny Johny Yes Papa (6,1 miliardy).

15:45

Meta zařízla svou experimentální video seznamku

Aplikace Sparked byla v testovacím režimu od dubna minulého roku, zásadní oblibu však nezískala. Appka fungovala na principu krátkých video schůzek v předem naplánovaném čase s uživateli z okolí.

15:11

Kylie Jenner má jako první žena přes 300 mil. followerů na Instagramu

Americká podnikatelka, influencerka a modelka tak zároveň vystřídala v žebříčku nejsledovanějších účtů Leo Messiho na 3. místě. První zůstává oficiální profil Instagramu, druhý je Cristiano Ronaldo s 390 miliony.

Čtvrtek 13.01.2022
16:47

V Nigérii po 7 měsících funguje Twitter

Vláda Nigérie povolila o půlnoci 13. ledna společnosti Twitter obnovit po 7 měsících provoz v nejlidnatější zemi Afriky. Předchozí zákaz byl reakcí na smazání tweetu prezidenta Buhariho. Odvolání zákazu bylo podmíněno splněním vládních podmínek, např. otevřením kanceláře Twitteru v Nigérii.

16:13

Nejrychleji roste YouTube kanál MrBeastovi

Nejvíce sledujících na YouTube (37,4 milionu) získal za rok 2021 YouTube MrBeast. Ten je známý svými bláznivými projekty, v nichž často kombinuje reality show s charitativními prvky. Vybral například 30 milionů dolarů na čištění oceánů nebo uspořádal Squid Game v reálném životě (a vygeneroval tak s jediným videem 200 mil. zhlédnutí).

Středa 12.01.2022
14:30

A do třetice Instagram

Další testovanou funkcí je možnost přeskládání fotek na profilu dle libosti. Pomocí Edit Grid si poskládáte fotografie v pořadí, jaké budete chtít, bez ohledu na to, kdy byly nahrány. Sami tak rozhodnete, co mají návštěvníci vidět jako první.

13:45

Instagram testuje podruhé

Druhou novinkou je možnost nastavit si status na 24 hodin. Na výběr jsou témata jako Working, Happy, At the gym a další, která se na den objeví jako emoji a text pod vaším jménem.

13:15

Instagram testuje nové funkce

Několik nových funkcí zkouší Instagram v těchto týdnech s malou skupinou uživatelů. Tou první je možnost odeslat like ve Stories, který vidí jen autor storíčka. Lajky mají sloužit tvůrcům jako další zpětná vazba.

Úterý 11.01.2022
13:35

Instagram spouští dýška u dalších tvůrců

IG Live Badges umožňují poslat tuzér tvůrcům během živého vysílání. Funkce, kterou v minulém roce Instagram testoval s několika uživateli, by teď měla být automaticky dostupná všem tvůrcům ve vybraných zemích (ČR mezi nimi zatím není).

12:53

TikTok testuje funkci automatického follow

Rozšířit počet followerů pomůže tvůrcům na TikToku nová funkce, která je nyní v testovacím režimu. Vybraní uživatelé mohou pozvat své kontakty přes jiné aplikace (např. Messenger), po kliknutí na odkaz nejen zhlédnou video, ale zároveň se začnou vzájemně sledovat.