Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

BAITS

Každodenní dávka čerstvých novinek ze světa sociálních sítí a influencer marketingu.

Pátek 01.07.2022
16:29

YouTube testuje mizející příspěvky pro Komunitu

Záložku Community zpřístupnil YouTube v minulém roce všem účtům alespoň s 500 odběrateli. Nyní testuje, že by bylo možné nastavit, aby příspěvky sdílené do této části po 24 nebo 72 hodinách zmizely. Tvůrci tak mohou sdílet časově omezené nabídky, slevy na merch nebo třeba zprávy pro opravdové fanoušky.

8:29

GIF je tu s námi již 35 let

Graphic Interchange Format vynalezl tým společnosti CompuServe pod vedením Stephena Wilhita. Měli za úkol vytvořit rychle se načítající soubor s obrázkem pro burzovní tickery. Děkujeme a funnycelebrationbirthdaycake.gif!

Čtvrtek 30.06.2022
14:27

Facebook spouští spolupráci mezi tvůrci

Podobně jako na Instagramu teď u svých příspěvků můžete přizvat k autorství dalšího tvůrce. Funkce Creator Collaborations by měla pomoci rozšířit zásah mezi publikum obou autorů.

8:43

Spotify rozjíždí karaoke mód

Vyzkoušet svůj hudební sluch a pochlubit se talentem budete moci díky funkci Spotify Karaoke. Tahle dokonalá párty hra vám umožní zazpívat si vaše oblíbené songy, aplikace by pak měla zhodnotit, jak se vám povedlo trefit slova. Funkce zatím není dostupná všem, zkoušejte aktualizovat appku.

Středa 29.06.2022
15:42

Snapchat oficiálně představil své předplatné

Snapchat+ bude stát 3,99 dolarů za měsíc a nabídne "exkluzivní funkce", třeba možnost změnit ikonu aplikace nebo sledovat, kdo opakovaně sledoval vaše Stories. Předplatné startuje v USA, Kanadě, Velké Británii, Francii, Německu, Austrálii, na Novém Zélandu, v Saudské Arábii a v SAE.

8:39

Meta končí s Premiérami

Funkci, kterou jste možná ještě ani nezaznamenali, Facebook brzy zařízne. Tzv. Premiéry byly zamýšleny jako předem natočený obsah, který se odvysílal živě v určitou dobu. Diváci mohli na video reagovat live, psát komentáře a více se tak zapojit.

Úterý 28.06.2022
15:13

Elon Musk má 100 milionů sledujících na Twitteru

Musk je šestým uživatelem na platformě, kterému se povedlo dosáhnout na devítimístné číslo. Těmi dalšími jsou Barack Obama, Rihanna, Katy Perry, Cristiano Ronaldo a Justin Bieber.

9:10

Meta zpřístupňuje API pro Reels třetím stranám

Reels na Instagramu jsou pro vývojáře jednou z prioritních funkcí. Nyní mohou využívat jejich API, přes které půjde Reels plánovat, získávat data, odpovídat na komentáře nebo je mazat, skrýt či zakázat. Vývojáři budou moci hledat Reels s určitými hashtagy nebo ty, v nichž byla označena jejich firma či tvůrce.

Pondělí 27.06.2022
18:06

Hangouts definitivně skončí v listopadu

Google Hangouts končí už několik let, vždyť zprávy o konci se objevují od roku 2017. Nově oznámený termín úplného zrušení a nahrazení službou Chat je nyní listopad 2022.

11:09

Instagram chce ověřovat věk pomocí AI

Pokud si na Instagramu rozhodnete změnit věk na 18+, vyzve vás systém k ověření věku. Instagram (Meta) právě testuje novou metodu, jak potvrdit, že vám 18 již bylo. Vedle klasického nahrání občanského průkazu budete moci vyfotit i selfie, které pak zhodnotí umělá inteligence. Metoda je prý mezi kategorií 6-70 let přesná na 2,96 roku.

Neděle 26.06.2022
8:39

Přepínač titulků na Twitteru je teď dostupný i pro iOS a Android

Tato funkce, která umožní vypnout či zapnout titulky u videí (pokud jsou k dispozici) byla dosud dostupná pouze na Twitteru v prohlížeči. Nyní ji Twitter konečně testuje i v aplikacích. Představuje ji nové tlačítko CC v rohu videa.

Sobota 25.06.2022
8:38

Instagram pracuje na skupinových chatech pro předplatitele

Vedle několika již dříve představených výhod, které nabízí předplatné u tvůrců (např. vlastní badge pro fanoušků s předplatným, zvýraznění zpráv nebo možnost sdílet příspěvky jen předplatitelům), teď mobilní vývojář Alessandro Paluzzi objevil, že Instagram chystá i skupinové chaty.

Pátek 24.06.2022
17:38

Zprávy na Instagramu nabízí víc možností filtrování

K možnostem zobrazit jen "Nepřečtené" nebo "Označené" zprávy nyní přibyl také filtr na zprávy od Ověřených účtů nebo Blízkých přátel.

8:25

Khaby Lame je novým králem TikToku

Senegalsko-italský TikToker Khabame Lame má nejvíce sledujících na TikToku. S počtem 142,6 milionů překonal dosavadní královnu Charli D’Amelio. Khaby navíc akceleruje, za posledních 24 hodin mu přibylo již 500 tisíc nových uživatelů, oproti 95 tisícům u Charli.

Čtvrtek 23.06.2022
18:25

Twitter testuje Poznámky s limitem 2500 slov

V roce 2017 zvýšil Twitter limit znaků ze 140 na 280. Nyní by si mohli přijít na své i lidé, kteří potřebují na vyjádření myšlenky ještě více prostoru. Test Poznámek bude probíhat dva měsíce s malou skupinkou uživatelů z USA, Kanady, Velké Británie a Ghany. Novinka by mohla pomoci udržet na platformě spisovatele, novináře či blogery, kteří doteď museli odkazovat na své články na jiných webech.