Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

BAITS

Každodenní dávka čerstvých novinek ze světa sociálních sítí a influencer marketingu.

Středa 07.12.2022
8:27

Twitter chce popostrčit uživatele, aby víc tweetovali

Platit za modrou ověřovací fajfku, když netvořím žádný obsah, nedává moc smysl, to ví i Elon Musk. Chce proto uživatele motivovat, aby se do tvorby obsahu více zapojili. Mají k tomu pomoci statistiky zhlédnutí u každého tweetu, podobně jako je to u videí. Pomůže to? Těžko říct. Zatím tvoří téměř veškerý obsah (97 %) pouhých 25 % uživatelů.

Úterý 06.12.2022
15:17

Nová platforma České kino nabídne filmy, pohádky i dokumenty

Od Lábuse po Helenu Třeštíkovou. Streamovací služba České kino má ambice shromáždit všechny české filmy na jednom místě. Za 99 Kč měsíčně a ve vysoké kvalitě. Nechybí sekce Pohádky, Komedie či Sci-fi.

7:21

Instagram vyvíjí nový systém třídění zpráv pro byznys účty

Pomoci podnikatelům s organizací direct messages mají na Instagramu nové labely. Štítky zahrnují například vlaječku, Rezervováno, Objednáno, Zaplaceno nebo Odesláno. To může být užitečné zejména pro malé a střední podnikatele, kteří nemají přístup k pokročilejším CRM funkcím.

Pondělí 05.12.2022
18:26

Byly vyhlášený první TikTok Awards

Vítězové lokálních kol z Británie, Německa, Francie, Itálie, Španělska, Polska a severských zemí se sešli v Amsterdamu na Grand Prix. Hlavní cenu pro vládce TikToku si pak odnesla kampaň The Clerk italského prodejce elektroniky Unieuro. Více info najdete zde.

Pátek 02.12.2022
12:21

Nejlepší dny, kdy přispívat na LinkedIn, jsou…

Úterý, čtvrtek a sobota. Nejlépe fungují osobní příběhy, employer branding, CSR nebo příspěvky související s vaším odvětvím. Mix formátů (fotka, video, dokument a článek) vám pak zvedne dosah o 10 %. Alespoň to tvrdí studie 4th Annual Algorithm Report od Just Connecting Hub.

10:21

Na náhleďácích záleží, ví i MrBeast

Tzv. thumbnaily, tedy náhledové obrázky videí na YouTube, mají významný vliv na to, kolik lidí na video klikne. Nejúspěšnější světový youtuber MrBeast je proto neustále testuje a nebojí se je vyměnit třeba pětkrát. Tak jako u videa I hunted 100 people. Tohle video, které do té doby "stagnovalo" na 40 milionech zhlédnutí, přidalo během pár dní dalších 10 milionů.

Čtvrtek 01.12.2022
7:00

Kim Kardashian kritizuje Balenciagu, ta žaluje produkční agenturu

Kampaň s dětmi, které drží plyšáky oblečené do BDSM oblečků, spustila vlnu kritiky vůči značce Balenciaga. Kritizována byla i ambasadorka Kim Kardashian, která několik dní ke kauze mlčela. Prý si chtěla nejprve promluvit s týmem Balenciagy, aby pochopila, co se stalo. Módní značka uvedla, že žaluje produkční společnost North Six a designéra Nicholase Des Jardins, kteří za kampaní stojí. Požaduje 25 milionů dolarů.

Středa 30.11.2022
15:02

Zmatek ohledně verifikačního systému Twitteru

Nový způsob verifikace na Twitteru má zpoždění. Původně prosincový termín spuštění byl posunut na 2. prosince a má být zásadně nový. Firmy obdrží zlatou fajfku, vládní účty šedou a uživatelé předplatného Twitter Blue modrou. Ověřovány však budou manuálně, což Musk označil za bolestivé, ale nezbytné.

12:38

Elon Musk chce bojovat s Applem

S novým týdnem našel Elon nové téma, jak se dostat do veřejného prostoru. Vytáhl do boje proti Applu, který podle něj přestal inzerovat na Twitteru a je tak proti svobodě slova v Americe. Musk rovněž uvedl, že Apple pohrozil smazáním aplikace Twitter z AppStoru.

8:07

LinkedIn spouští plánování příspěvků v aplikaci

Možnost naplánovat čas zveřejnění příspěvku přímo v aplikaci mají už nyní někteří uživatelé LinkedIn. Tento nástroj ocení nejen social media manažeři, ale všichni, kteří chtějí dostat svůj obsah pod kontrolu a naplánovat jej dopředu. Jak říká samotná LinkedIn: "Plánování příspěvků začínáme spouštět na desktopu a Androidu, iOS bude následovat. Texty, videa i obrázky je možné naplánovat až tři měsíce dopředu."

Úterý 29.11.2022
11:54

Meta dostala v EU pokutu 276 milionu dolarů

Irská Komise pro ochranu dat, která je v EU hlavním regulátorem firmy Meta, udělila společnosti pokutu ve výši téměř 6,5 miliardy korun. Jde o výsledek vyšetřování, které komise zahájila v minulém roce ohledně uniklých osobních údajů uživatelů Facebooku. Komise vedle uhrazení pokuty nařídila provést řadu opatření k nápravě.

Pondělí 28.11.2022
15:05

Seznam spustil Médium

Novou platformu podobnou blogovací službě Medium.com spouští Seznam.cz. O webu, který najdete na medium.seznam.cz, říká: Máte zajímavý projekt či téma, které chcete lidem představit, nebo jen toužíte po vlastním kreativním prostoru bez provozních starostí? Stačí mít účet na Seznamu s ověřeným telefonním číslem a ihned můžete tvořit. Když se vám bude dařit, lidé uvidí vaše články i na hlavní stránce Seznamu a můžete si tím i vydělávat.

Čtvrtek 24.11.2022
14:40

Všechny značky Volkswagenu zastavily placenou propagaci na Twitteru

Mluvčí společnosti uvedl, že veškeré brandy Volkswagen (např. Audi, VW, Seat, Lamborghini, Bentley, Ducati nebo Porsche) pozastavily v reakci na kroky Elona Muska do odvolání placenou reklamu. Účet Audi dokonce od 2. listopadu nepřidává ani běžné příspěvky, přičemž dosud byl aktivní denně.

13:35

Mariah Carey nezískala ochrannou známku „Královna Vánoc“

Monetizovat Vánoce bude pro zpěvačku Mariah Carey o něco složitější. Americký patentní úřad totiž odmítl její požadavek na registraci ochranných známek Queen of Christmas, zkratky QOC a také Princess Christmas.