Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

Inspirace

Dávám lajk! Investičním teniskám, NFTs i objektivu pro VR

Reading Time: 4 min. čtení I v létě se dějí věci, které stojí za zmínku. Patrik, Lukáš a Jakub se zamysleli, co je v červenci příjemně překvapilo.

Patrik Géméš, art director, fotograf

Tento měsíc mě nejvíce zaujal release Travis Scott x Air Jordan 1 Low OG “Reverse Mocha”. Původní cena 150 dolarů, během pár dní stojí na stockx.com průměrně 1200 dolarů. Docela dobrý model na investici, i když já osobně bych je raději nosil. V kampani si zahrál @onwardwanna známý z role Ashtray z Euphoria. Model tenisek doprovázela i kolekce Cactus Jack apparel. 

Lukáš Hvozdecký, copywriter

Potěšily mě některé NFT projekty, které i v pomalém medvědím trhu rozvíjejí svůj produkt. Pro někoho jsou NFTčka jenom „obrázky, které si kdokoli může zkopírovat“, zasvěcenější v nich vidí alespoň digitální umění. Už teď je za některými z nich ale mnohem víc.

Představte si je jako startupy. Jde o firmy, které mají produkt, kolem kterého mohou díky web3 vytvářet celou řadu dalších možností.

Třeba Cosmic Cats tak stvořili monstrózní hru Cosmicverse, kde se stáváte majitelem planety (ve 4k), kterou můžete zvelebovat, těžit zdroje a bojovat s ostatními planetami. Vše pohání platidlo stardust, které můžete prodat za ETH, a v té chvíli to začíná být zajímavé i finančně.

Italský návrhář a influencer Mariano di Vaio zase buduje web3 fashion brand, s nímž budou mít majitelé NFTs podíl z každého prodaného kousku oblečení, ať už v reálné či digitální podobě.

A samozřejmě Yuga Labs, firma, která stojí za legendárním projektem Bored Ape Yacht Club a kterou investoři ohodnotili na 4 miliardy dolarů.

Jak se říká v discordových NFT skupinách: gm, wagmi, dyor.

Jakub „Mahdies“ Mahdal, kameraman, režisér, hudebník

Dávám lajk duálnímu objektivu od CanonuRF 5.2, který dokáže pomocí dvou fisheye objektivů vedle sebe zaznamenat 180° pro virtuální realitu, ať už na Youtube nebo do VR headsetu v rozlišení 4K.

Před pár lety jsem natáčel video pro VR pomocí složitého rigu a dvanácti GoPro kamer a celá příprava i post produkce byla zbytečně složitá. U tohoto Canon objektivu není potřeba žádného dalšího příslušenství. Pouze nasadíte objektiv a natáčíte.

Myslím si, že jsme teď v době, kdy začne mít VR velký boom a těším se, až headsety i natočený obsah bude mít takové rozlišení, že nepoznáte, že jste ve virtuální realitě.

Již jsi hlasoval(a)!
Autor článku

Články, které vznikly za podpory redakčního týmu nebo externích spolupracovníků.

Soundcloud

Spotify

Přečti si CLICKBAIT v nové židli

Mohlo by se vám líbit

Influenceři

Reading Time: 35 min. čtení Přinášíme ultimátní přehled největších “českých” influencerů. Kdo je na prvním místě a kolik sledujících je potřeba na TOP 10? Tady je 30 jmen, která potřebujete znát. Pravidelně aktualizováno (18. 1. 2023)

Sociální sítě

Reading Time: 16 min. čtení V prvním srpnovém týdnu letošního roku se v účtech českých uživatelů Instagramu objevila novinka s názvem Reels. Jde o 15sekundová videa, která je možné doplnit hudbou a sestříhat, a kterými chce Instagram konkurovat populární sociální síti TikTok, jejíž alfou a omegou jsou právě krátká hudební videa.

Sociální sítě

Reading Time: 10 min. čtení Instagram patří s jednou miliardou uživatelů k nejoblíbenějším sociálním sítím na světě. Koho tito uživatelé sledují úplně nejraději?

Marketing

Reading Time: 3 min. čtení Tvořit obsah pro zábavu je ušlechtilé. V životě každého tvůrce ale přijde moment, kdy si řekne, že by na tom, co dělá, mohl i vydělávat.