Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

Marketing

Coca-Cola navyšuje investice do marketingu

Reading Time: 2 min. čtení V době, kdy se většina firem snaží začít šetřit (a marketing je první na ráně), zvyšuje Coca-Cola svůj globální rozpočet na marketing. I proto, aby ospravedlnila rostoucí ceny.

Coca-Cola zveřejnila výsledky hospodaření za druhý kvartál. Čistý zisk sice meziročně klesl o 28 % na zhruba 46 miliard Kč, tržby však stouply o 12 %. Firma také v průběhu roku očekává další zrychlení růstu. K tomu mají přispět i významné investice do marketingu.

Nový marketingový model společnosti se zaměřuje na získávání nových zákazníků a udržení těch stávajících pomocí zážitků. Těmi jsou hudba, hry a další témata, která zákazníky baví.

Jednou z globálních akcí je například Coke Studio, které odstartovalo v Pákistánu a vyvinulo se v hudební platformu, která „rozdává hudební zážitky“. V Česku je spojena například se soutěžemi o vstupenky na festivaly a věcné ceny.

„Připravujeme se, že spotřebitelské prostředí bude náročnější. Navyšujeme proto naše investice, využíváme data, abychom mohli lépe oslovit zákazníky a hledáme cesty, jak přinést hodnotu, která by obhájila i rostoucí ceny,“ řekl generální ředitel Coca-Coly James Quincey.

Již jsi hlasoval(a)!
Autor článku

Píšu stručně a krátce, a to vůbec nejsem z Ostravy.

Soundcloud

Spotify

Přečti si CLICKBAIT v nové židli

Mohlo by se vám líbit

Influenceři

Reading Time: 35 min. čtení Přinášíme ultimátní přehled největších “českých” influencerů. Kdo je na prvním místě a kolik sledujících je potřeba na TOP 10? Tady je 30 jmen, která potřebujete znát. Pravidelně aktualizováno (18. 1. 2023)

Sociální sítě

Reading Time: 16 min. čtení V prvním srpnovém týdnu letošního roku se v účtech českých uživatelů Instagramu objevila novinka s názvem Reels. Jde o 15sekundová videa, která je možné doplnit hudbou a sestříhat, a kterými chce Instagram konkurovat populární sociální síti TikTok, jejíž alfou a omegou jsou právě krátká hudební videa.

Sociální sítě

Reading Time: 10 min. čtení Instagram patří s jednou miliardou uživatelů k nejoblíbenějším sociálním sítím na světě. Koho tito uživatelé sledují úplně nejraději?

Marketing

Reading Time: 3 min. čtení Tvořit obsah pro zábavu je ušlechtilé. V životě každého tvůrce ale přijde moment, kdy si řekne, že by na tom, co dělá, mohl i vydělávat.