Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

Marketing

Jak se dělá guerilla: Burger King

Reading Time: 3 min. čtení Kdo je nekorunovaným králem nekonvenčního a lehce kontroverzního marketingu? Rozhodně Burger King. Ostatně má cíl, do kterého se snadno trefuje.

Když proti sobě máte klauna a obří zlaté oblouky, tak se ta guerilla dělá tak trochu sama. Pořád ale potřebujete nápad a odvahu dělat věci jinak. Mrkněte na pár kampaní Burger Kingu, které využívají moment překvapení, netradiční zapojení zákazníků i rozšířenou realitu.

Pro Whopper to vezměte přes mekáč

V první kampani The Whopper Detour navede obsluha McDonald’s bloudící zákazníky rovnou k Burger Kingu:

Spal reklamu, vyzvedni si burger

Zapálit (virtuálně) billboard konkurenci? Možná trochu násilné, ale také lahodné, je za to totiž Whopper zdarma. Kampaň Burn that Ad odkazovala mj. na to, že hovězí pro Burger King se griluje na opravdovém ohni:

La case de papej

V další kampani se Burger King spojil s Netflixem a využil popularitu seriálu Money Heist. Whopper jste si tentokrát museli ukrást přes LCD reklamy vybavené technologií NFC:

Infuencer marketing je drahý. Akorát, že vůbec

Možná si ještě pamatujete, když se v roce 2019 začali ozývat influenceři, že jim oficiální účet Burger Kingu lajkuje tweety staré několik let:

Pointa byla překvapující pro všechny:

Již jsi hlasoval(a)!
Autor článku

Píšu stručně a krátce, a to vůbec nejsem z Ostravy.

Soundcloud

Spotify

Přečti si CLICKBAIT v nové židli

Mohlo by se vám líbit

Influenceři

Reading Time: 35 min. čtení Přinášíme ultimátní přehled největších “českých” influencerů. Kdo je na prvním místě a kolik sledujících je potřeba na TOP 10? Tady je 30 jmen, která potřebujete znát. Pravidelně aktualizováno (18. 1. 2023)

Sociální sítě

Reading Time: 16 min. čtení V prvním srpnovém týdnu letošního roku se v účtech českých uživatelů Instagramu objevila novinka s názvem Reels. Jde o 15sekundová videa, která je možné doplnit hudbou a sestříhat, a kterými chce Instagram konkurovat populární sociální síti TikTok, jejíž alfou a omegou jsou právě krátká hudební videa.

Sociální sítě

Reading Time: 10 min. čtení Instagram patří s jednou miliardou uživatelů k nejoblíbenějším sociálním sítím na světě. Koho tito uživatelé sledují úplně nejraději?

Marketing

Reading Time: 3 min. čtení Tvořit obsah pro zábavu je ušlechtilé. V životě každého tvůrce ale přijde moment, kdy si řekne, že by na tom, co dělá, mohl i vydělávat.