Zůstaňme ve spojení

Co pro vás můžeme najít?

ClickbaitClickbait

Chceme zpět hezounké fotky

Kdybyste si chtěli vymyslet člověka z generace Z, kvůli kterému nějakému boomerovi praskne cévka v hlavě, tak vymyslíte Kylie Jennerovou.

Narodila se v roce 1997 a má dvě maminky, z nichž jedna je bývalý desetibojař a olympijský vítěz Bruce Jenner, který v roce 2015 podstoupil změnu pohlaví a nově se jmenuje Caitlin. Druhou maminkou je Kris Kardashianová ze slavné rodiny, která se stala jednou z nejslavnějších v Americe, a to jen proto, že existuje.

Ale zpátky ke Kylie Jennerové. I ta se původně stala známou jako influencerka, ale ukázalo se, že je minimálně v byznysu ještě ambicióznější než její starší nevlastní sestra Kim Kardashianová. V jednadvaceti letech ji časopis Forbes vyhlásil za nejmladší miliardářku či miliardáře v historii, kteří peníze sami vydělali. Jennerová se tak stala miliardářkou o dva roky mladší než Mark Zuckerberg, kterému se to povedlo ve třiadvaceti.

Ovšem následující rok, na jaře 2020, Forbes vydal prohlášení, že se stal obětí podvodu, a že Jennerová, právě proto, aby se dostala na seznam miliardářů, zfalšovala některé dokumenty.

Jak píšu, kdyby ta žena neexistovala, tak si ji musíte vymyslet. Ale chudá není, to určitě ne, a v půlce července trošičku pošťouchla lidi, když se vyfotografovala se svým přítelem Travisem Scottem na letištní ploše. V záběru je Rolls Royce, kterým tam přijeli, a za nimi dvě soukromá letadla, a Jennerová se ptá: “Poletíme tvým, anebo mým?”

A jak vyplývá z twitterového účtu, který sleduje lety soukromých letadel celebrit, Kylie Jennerová používá svůj tryskáč Bombardier Global 7500 v Los Angeles místo hromadné dopravy, a absolvovala v něm lety trvající například i jen 12 nebo 17 minut. Překonala tak vzdálenost, která by – například – autem trvala i v tamních zácpách jen něco kolem hodiny.

Což zase trošičku vytočila miléniály, nutno zmínit. Ti používají papírová brčka, kafe si dávají do omyvatelných kelímků a jedí tofu místo hovězího, a Kylie Jennerové si zaletí na nákupy, a za jeden let udělá větší uhlíkovou stopu než její průměrný vrstevník za deset let života?

Miléniálové jsou naštěstí mladí, takže mají cévy v hlavě v pořádku, a tak jsou na ni jen docela obyčejně nasraní. Některá média ji už vyhlásila za “klimazločince” (mimochodem, všimli jste si, že slovo “zločinec” nemá v češtině ženský tvar?).

Ale abychom to nějak hnali k závěru, celý tenhle text píšu proto, že Kylie Jennerová se rozhodla světu a společnosti oplatit své klimatické i jiné hříchy, a zachránit pro nás Instagram. Ten bojuje o život s čínským TikTokem, a dělá to, co dělají technologické firmy vždycky, když s nějakým konkurentem prohrávají.

Snaží se ho okopírovat.

A někdy to vyjde!

Takže se Instagram chce stát víc TikTokem, a ne každému se to líbí, což z hlediska uživatelů je celkem logické. Proč mít další TikTok, když už jeden TikTok máme, že ano, to nedává moc smysl.

Kylie Jennerová má s boji s technologickými firmami své zkušenosti. Když naposled jednu ostře kritizovala, což bylo v roce 2018 a jednalo se o Snapchat, tak to následně “umazalo” z její tržní ceny 1,3 miliardy dolarů. Což je jen o málo víc než jmění, které o rok později vyfabrikovala pro potřeby žebříčku ve Forbesu.

A teď Kylie Jennerová podpořila petici jiné influencerky Tati Brueningové, která napsala, aby Instagram přestal bláznit, protože ona chce zase “vidět hezounké fotky svých přátel”, a nic víc.

“PROSÍÍÍÍM!”, napsala k tomu Kylie Jennerová.

“Hezounké fotky přátel”, tím se myslí asi třeba ta hezounká fotka s dvěma tryskáči, připravenými svézt dva mladé dementy do obchoďáku.

P. S.: Moje cévka zatím drží, ale dostává zabrat.

Již jsi hlasoval(a)!
Avatar photo
Autor článku

Mohlo by se vám líbit

Influenceři

Reading Time: 35 min. čtení Přinášíme ultimátní přehled největších “českých” influencerů. Kdo je na prvním místě a kolik sledujících je potřeba na TOP 10? Tady je 30 jmen, která potřebujete znát. Pravidelně aktualizováno (18. 1. 2023)

Sociální sítě

Reading Time: 16 min. čtení V prvním srpnovém týdnu letošního roku se v účtech českých uživatelů Instagramu objevila novinka s názvem Reels. Jde o 15sekundová videa, která je možné doplnit hudbou a sestříhat, a kterými chce Instagram konkurovat populární sociální síti TikTok, jejíž alfou a omegou jsou právě krátká hudební videa.

Sociální sítě

Reading Time: 10 min. čtení Instagram patří s jednou miliardou uživatelů k nejoblíbenějším sociálním sítím na světě. Koho tito uživatelé sledují úplně nejraději?

Marketing

Reading Time: 3 min. čtení Tvořit obsah pro zábavu je ušlechtilé. V životě každého tvůrce ale přijde moment, kdy si řekne, že by na tom, co dělá, mohl i vydělávat.